Çorlu / Tekirdağ
(282) 692 57 80 --- (536) 498 74 90 --- (541) 292 12 09
info@proyangin.com

Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

1. MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Proyangın Profesyonel Yangın Sistemleri alanında yetkin genç ve dinamik kadrosu ile endüstriyel tesis, eğitim kurumları, ulaşım, hastane, konut, ofis, enerji merkezleri, alışveriş merkezleri, oteller vb. tüm yapı ve binalar için yangından korunum sistemleri anahtar teslim taahhüdü projelendirilmesi ve danışmanlığı hususunda destek sağlamaktadır. Sizlere özel proje ve uygulama yönetimi ile daha kaliteli, teknik ve profesyonelce düşünülmüş çalışılmış hizmet vermek her zaman ilk önceliğimizdir.

2. TAAHHÜT & UYGULAMA & MONTAJ

Tüm montaj uygulamalarımız da tecrübeli bölümlendirilmiş ekibimiz tarafından ulusal ve uluslararası standartlara uygun çalışmak temel hedefimizdir. Kurulan sistemlerin yapılan montaj işlemlerinin doğru şekilde çalışması devreye alınması ve uzun vadede sorun çıkarmaması amaçlanır. Eğitimlerinin verilmesi, sistemin tanıtılması tüm detayların paylaşılması uzman mühendis ve teknisyen kadromuz tarafından özenle yapılmaktadır.

3. PROJELENDİRME, DANIŞMANLIK VE SÜPERVİZÖRLÜK

Tesislerde kurulması planlanan yangından korunma sistemlerini uzman mühendis kadromuzla, ulusal ve uluslararası standartların belirlediği kriterlere göre, NFPA onaylı hidrolik hesap paket programları, 2D ve 3D çizim programları yardımcı destek programları kullanarak ve en ideal çözümleri üreterek projelendirilir. Proje yönetimin her aşamasında ve sizlerin talepleri ve fikirlerini özenle dinlenerek yapılan sistem çözümlemesinde en doğru kararı ortak alabilmek temel prensibimizdir.
Firmamız NFPA, EN, FM GLOBAL, TYKY, MMO ve VDS gibi ulusal ve uluslararası kurumların standartlarına, görüşlerine ve onaylarına göre tesisiniz geneli yangına karşı alınabilecek her türlü güvenlik hizmeti ve önlemleri hakkında detaylı danışmanlık hizmeti vermektedir.
Proyangın ailesi olarak; Yangın Sistemleri Projelendirilmesi, Hidrolik Hesaplar “OmnicaDD” , Sprinkler Sistemi, Yangın Dolabı Sistemi, Hidrant Sistemi, Köpüklü Söndürme Sistemleri, Gazlı Söndürme Sistemleri, Pompa ve Pompa Odası Kurulum İşlemleri, Yangın Alarm ve İhbar Sistemleri ve Duman Tahliye Sistemleri başlıkları altında kontrol ve süpervizörlük hizmeti verilmektedir. Ayrıca her türlü mekanik tesisat, proses uygulamaları, yapısal işlemler, elektrik ve elektronik işlemlerde gerek kendi bünyesinde gerek geniş network ağıyla kontrol ve süpervizörlük hizmeti verilmekte ve desteklenmektedir.

4. MALZEME TEMİNİ

Profesyonel yangın sistemleri uygulamalarında gereken ihtiyaç duyulan her türlü ekipmanların malzemelerin teminini yapabilmekteyiz. Partner çalıştığımız dünya piyasasında önde gelen üretici firmalarının temsilciliğini yaparak müşterilerimizin gereksinim duyduğu en uygun ve kaliteli malzemeleri öneriyor ve temin ediyoruz.
Geniş stok hacmimiz ile müşterilerimize kısa zamanda ürün teslim edebilmekteyiz. Yangın Sistemleri hususunda her türlü ürün tedariği ve danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5. PERİYODİK BAKIM

Kurulan her türlü sistemin sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlamak sisteme ait cihazların bir kısmının veya tamamının ihtiyaç olduğunda veya periyodik olarak gözlenerek, incelenerek ve fiziksel olarak müdahale edilerek çalışmasına engel durumların ortadan kaldırılması sağlamak sistemin doğru çalışması için gerekli bir zorunluluktur.

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’te işletme ve bakım ile ilgili bazı maddeler:
Periyodik testler, bakım ve denetim
MADDE 84- (1) Bu Yönetmelikte öngörülen acil aydınlatma, yönlendirme ve yangın algılama ve uyarı sistemleri; bina sahibinin ve yöneticinin veya bunların yazılı olarak sorumluluklarını devrettiği bina yetkilisinin sorumluluğu altında, ilgili standartlarda belirtilen sistemin gerektirdiği periyodik kontrole, teste ve bakıma tabi tutulur.
(2) Kabul işlemlerinde de, birinci fıkrada belirtilen hususlara uyulur.
MADDE 85- (4)
Bu Yönetmelikte öngörülen her türlü sistemin, cihazın ve ekipmanın, montaj ve işletme süresince performans ve çalışma sürekliliği sağlanacak şekilde kabul testinin yapılması, periyodik kontrol, test ve bakıma tabi tutulması gerekir. Binalarda kurulacak basınçlandırma, havalandırma ve duman tahliye tesisatı da, binanın yangın sorumlusunun gözetiminde test ve bakıma tabi tutulur.

MADDE 90- (5)
Binalarda kurulacak söndürme sistemlerinin tasarımı ve uygulaması, yetkili merci tarafından kontrol edilir ve onaylanır. Periyodik kontrol, test ve bakım gerektiren sistemlerin ve cihazların kontrolü, testi ve bakımı bina sahibi, yöneticisi veya bunların yazılı olarak sorumluluklarını devrettiği bina yetkilisince yaptırılır.
MADDE 90- (7)
Binalarda bulunan yangın dolaplarının ve hortum makara sistemlerinin TS EN 671-3 standardında belirtilen periyodik bakımlarının, bina sahibi, yönetici veya sorumlu bina yetkilisi tarafından yaptırılması mecburidir.

MADDE 99 – (7)
(7) Yangın söndürme cihazlarının periyodik kontrolü ve bakımı TS ISO 11602-2 standardına göre yapılır. Söndürme cihazlarının bakımını yapan üreticinin veya servis firmalarının dolum ve servis yeterlilik belgesine sahip olması gerekir. Servis veren firmalar, istenildiğinde müşterilerine belgelerini göstermek zorundadır. Söndürme cihazlarının standartlarda belirtilen hususlar doğrultusunda yılda bir kez yerinde genel kontrolleri yapılır ve dördüncü yılın sonunda içindeki söndürme maddeleri yenilenerek hidrostatik testleri yapılır. Cihazlar dolum için alındığında, söndürme cihazlarının bulundukları yerleri tehlike altında bırakmamak için, servisi yapan firmalar, bakıma aldıkları yangın söndürme cihazlarının yerine, aldıkları söndürücü cihazın özelliğinde ve aynı sayıda kullanıma hazır yangın söndürme cihazlarını geçici olarak bırakmak zorundadır.

MADDE 100- (1) Bu Yönetmelikte öngörülen yangın söndürme sistemlerinin, bina sahibi, yöneticisi veya bunların yazılı olarak sorumluluklarını devrettiği bina yetkilisinin sorumluluğu altında, ilgili standartlarda belirtilen sistemin gerektirdiği periyodik kontrole, teste ve bakıma tabi tutulması şarttır.